Kostky bůčku smažené v pivním těstíčku s olomouckými tvarůžky (vb)

13.07.2008 17:10

Kostky bůčku smažené v pivním těstíčku s olomouckými tvarůžky

    Nenechte se zmást skutečností, že je pokrm zařazen do skupiny studených jídel, kostky se dají jíst i teplé, ale studené jsou jasně chutnější. Je to skutečně kulinářský zážitek, pochutnávat si na těchto nádherných, do zlata vypečených mňamkách. Projektujte si je spíše jako zákusek k pivu, vínu, nebo jen tak. Recept je z kuchyně těch dvou "blbců" co vaří každý týden na ČT (Kluci v akci), musím uznat, že výběr receptů pro tenhle pořad je opravdu pozoruhodný. Bůčkové kostky byly připraveny jako předkrm (se zelným salátem k roládě z vykostěného vepřového kolena se šťouchaným bramborem se slaninou a cibulí.

Suroviny (pro 4 osoby): 
   400 g "libového" vepřového bůčku (specifikace libový, ve spojení s bůčkem, je pikantní)
             drcený kmín
             sůl
na těstíčko
   250 ml světlého ležáku
   100 g hladké mouky
     50 g olomouckých syrečků
             sůl, pepř, olej na smažení

Pracovní postup:
    Vepřový bůček nakrájej na kostky asi 2,5 x 2,5 cm, osol je, opepři, vetři do nich drcený kmín a nech je odležet. Z piva, hladké mouky a jemně strouhaných olomouckých tvarůžků vymíchej hustší hladké těstíčko, osol jej a opepři. Kostky bůčku napichuj na párátka a obal je v těstíčku. Smaž je ve vysokém oleji pozvolna do zlatova. Po usmažení je nech odležet na papírovém ubrousku (odstraní se přebytečný tuk).
P.S.
      Přísahám, že při smažení těstíčko nesmrdí (tak jako když se smaží samotné olomoucké syrečky). S tím párátkem je to výtečný nápad jak si nezapatlat ruce od těstíčka. Jak už jsem shora poznamenal, nejvíc mi kostky chutnaly po vychladnutí.

 

Zpět